הסוללה: האלמנט המרכזי של הקורקינט החשמלי

תוכן עניינים

בלי סוללה אין קורקינט חשמלי! בעבר עופרת או ליתיום-פולימר, כמעט כל הדגמים הנמכרים כיום מצוידים בסוללות ליתיום-יון. עם הזמן, הסוללות מתיישנות. בין אם תשתמש בהם ובין אם לא, תאבד אוטונומיה עם הזמן. אבל יש דרכים לשמר את הסוללה שלך זמן רב ככל האפשר ולהפחית את אובדן הקיבולת שלה. אחזקת קורקינט חשמלי היא מעל הכל שמירה על הסוללה במצב תקין כמה שיותר זמן.

טכנולוגיית ליתיום-יון

סוללת הליתיום-יון חיונית בכל הנוגע לאחסון אנרגיה. צפיפות האנרגיה הגבוהה שלו מעניקה לו יתרונות מבחינת משקל, נפח או אפילו פריקה אוטומטית נמוכה.

שווקה לראשונה בשנת 1991 על ידי Sony Energitech, סוללת הליתיום-יון (הידועה גם בשם Li-ion) תופסת היום מקום דומיננטי בשוק האלקטרוניקה. על סוללות ליתיום-יון איכותיים המצויות אין אפקט זיכרון.

מדובר בתופעה שמשפיעה על הביצועים (אוטונומיה) של הסוללה כשהיא נטענת לפני פריקה מלאה. במילים פשוטות, זה כאילו אי אפשר לשאוב דלק מהמיכל של הקורקינט עד הסוף.

מתי להטעין קורקינט חשמלי?

כדי לייעל את הסוללה בעת השימוש בה בפעם הראשונה, אנו ממליצים לבצע טעינה מלאה ולאחר מכן לתת לקורקינט "לנוח" מהחשמל לפני השימוש בו. חשוב שהתאים יתקררו בטמפרטורה על מנת לשמור על הפוטנציאל הטוב ביותר שלהם.

מאותה סיבה, הימנע מטעינה מיד לאחר השימוש. ואכן, במהלך נסיעה הסוללה מתחממת. לכן לא מומלץ להטעין סוללה חמה כבר על מנת לא לפגוע בתאי הסוללה. באופן אידיאלי, זה לוקח בערך שעה אחת בין הזמן שאתה משתמש בקורקינט שלך לבין הטעינה שלו. הרגל להטעין קורקינט חשמלי לאחר כל שימוש כדי לייעל את תוחלת החיים שלו.

אם הקורקינט החשמלי שלך לא זז במשך מספר שבועות, כדאי לטעון את המוצר כדי למנוע מהסוללה להתקלקל. עדיף לעשות כמה מילויים קטנים מאשר מילוי אחד גדול של 100%.

כיצד להטעין את הסוללה של קורקינט חשמלי

קודם כל דעו כי חובה להשתמש במטען המצורף ברכישת הקורקינט החשמלי שלכם לטעינה. הסוללה נועדה להיטען מחדש על ידי מטען זה ומותג אחר עלול לבזות את התאים של אותה סוללה.

הטווח האידיאלי לטעינה הוא בין 20 ל-80%. ממש רצוי לא להשאיר את המכשיר מחובר לחשמל לאחר 100%.

אל תשאיר את הקורקינט החשמלי שלך לתקופות ממושכות באור שמש ישיר. כדי לשמור אותו במצב טוב, הטען אותו במקום יבש בטמפרטורת החדר.

שים לב שחשוב לחבר תמיד את יחידת המטען תחילה לשקע הקיר שלך ולאחר מכן לקורקינט החשמלי שלך. זה ישמור על הסוללה שלך במצב טוב.

היזהר בשימוש בחורף, קורקינטים חשמליים אינם עשויים לעמוד בטמפרטורות קפואות. כדאי לדעת שלקור ולחות יש השפעה ישירה על תוחלת החיים שלהם.

אם אינכם משתמשים בו בחודשי החורף, אנו ממליצים להטעין אותו אחת לחודש כדי לשמור עליו ולמנוע פגיעה בסוללה כתוצאה מהתרוקנות מלאה.

הגן על הסוללה מפני הקור

בשימוש במזג אוויר קר, תבחין שטווח הנסיעה של קורקינט חשמלי עשוי לרדת, לפעמים בחצי. אם אתם יוצאים בחורף זכרו לטעון את הסוללה באופן מלא כדי שלא תיגמר .

לכן יש להימנע מאחסנתו בחוץ לתקופה ממושכת ובמיוחד לא לנסות טעינה ישירה אם הסוללה קרה מדי. אבל תהיו בטוחים שאם תטפלו בזה, חיי הסוללה צריכים לחזור לשגרה ברגע שמזג האוויר הטוב יחזור.

כדי למצוא חדשות נוספות בנושא זה, מצא אותנו בפייסבוק ואינסטגרם.

Solutions Battery Energy
S.BE Energy
פתרונות אנרגיה

המרכז הישראלי לייצור ומכירת מוצרי ליתיום יון. ברשותנו מעבדה מתקדמת לייצור סוללות ליתיום יון. לאופניים חשמליות, לקורקינטים, לטרקטורונים וקטנועים ועוד… ובנוסף אנו מוכרים באתר ובחנות את כל חומרי הגלם הנדרשים.

מוצרי ליתיום
סוללות לאופניים
סוללות לקורקינט
סוללות לטרקטורון
קטגוריות מידע נוספות
מידע נוסף בנושא ,
בקר
בקרים לאופניים חשמליים

מה זה בקר? בקר משמש לחיבור כל הרכיבים החשמליים של אופניים חשמליים יחד. סוללה, מנוע, מצערת, תצוגה, דוושה סיוע וחיישנים שונים. הבקר בעצם משמש כ"לב"

קרא עוד »
לקבלת עזרה ויצירת קשר

נא למלאות את הטופס ונציג יצור איתך קשר בהקדם האפשרי.