כיצד לתחזק את הקורקינט החשמלי שלך

קורקינט חשמלי
תוכן עניינים

רכיבה על קורקינט חשמלי היא לרוב בחירה של חופש בנהיגה. אבל עדיין יש כמה אילוצים שצריך לעקוב אחריהם אם אתה רוצה לשמור על הקורקינט שלך במצב תקין למשך זמן רב.

כדי להימנע מתיקון קורקינט חשמלי, צפה מראש את כל הבעיות שעלולות לקרוא בעת השימוש בו. כדי להאריך את חיי הדו-גלגלי שלך, הנה כמה טיפים מ-אס. בי אנרג'י לתחזוקת קורקינט חשמלי בקלות.

אילו חלקים צפויים לשמש בקורקינט חשמלי?

כדי להשתמש בקורקינט החשמלית שלך ולשמור עליה במצב טוב, עדיף להכיר היטב את הקורקינט שלך על מנת לטפל בה. חלקים מסוימים נשחקים מהר יותר, לשם כך, אתה צריך לדעת את מקור הבעיות של כל חלק.

סוֹלְלָה

הסוללה היא החלק שיש לו אורך חיים מוגבל.

למרות שעברנו לעידן של סוללות הליתיום-יון, שהן קלות יותר, קומפקטיות יותר ואורך חיים טוב יותר, הן נועדו לעבוד מספר מסוים של מחזורים. אך אנו מרגיעים אתכם בנושא זה, מחזורי הטעינה צפויים לרוב להימשך 1000 מחזורים ויותר.

אבל מה זה מחזור סוללה? זה לא מספר הפעמים הכולל שנטען מחדש, אלא מספר הפעמים שהסוללה תיטען מ-0 ל-100%. באופן קונקרטי אם תבצעו טעינה ראשונה במעבר מ-30% מהסוללה שנותרה ל-90%, ואז שנייה למשל מ-40 ל-80%, תצטרכו לבצע בסך הכל ולתמיד מחזור בודד.

הצמיגים

הצמיגים מאפשרים לך להבטיח נוחות נסיעה ואת הטיפול בקורקינט החשמלי שלך. אם לקלנועית שלכם יש צמיגי פנימית, לכן חשוב לבדוק באופן קבוע את מצבם הכללי ואת ניפוח כמובן כדי לתחזק כראוי את הקורקינט החשמלי שלכם.

ואכן, ניטור לחץ הצמיגים שלך מונע פנצ'רים רבים בכביש. צמיג ניפוח נמוך עלול לגרום לסיכון 

להתדרדרות מוקדמת שאינה נראית מיד.

התנגדות הגלגול תושפע גם על כוח המנוע. במקרה שהצמיגים שלכם הםטיובלס, כלומר מערכת טיובלס, אינכם מסתכנים בפנצ'ר. מצד שני, עדיין חשוב לבדוק גם כאן את מצבו החיצוני של הצמיג כדי להבטיח יציבות טובה על הכביש, גם במזג אוויר יבש וגם בגשם.

הברגים

אנו ממליצים לך לבדוק את הברגים של הקורקינט החשמלי שלך לפחות פעם בחודש. הקטנוע שלך נתון לתנודות שונות כאשר הוא בשימוש על הכביש. אי סדרי הדרך, הדודנים, העליות על המדרכות, מחייבים לבדוק שכל בורג נמצא היטב.

ברגים רופפים עלולים לגרום לחלקים להישבר, או אפילו לראות מים מחלחלים באותו שביל בעת נסיעה בגשם.

הברגים שיכולים לזוז הכי הרבה הם על הגלגלים ועל מערכת הקיפול.

בַּלָמִים

שמירה על הבלמים שלך חשובה לבטיחותך. אם אתה שומע רעש חריג או מבחין במרחק בלימה מורחב מהרגיל אז מומלץ לבדוק את מצב הבלמים. לחץ על ידית הבלם מושך את הכבל ישירות כדי להפעיל את התוף. לאחר מכן תוכל לכוונן את הכבל הקטן שנמצא ליד בלם התוף על ידי הידוק נוסף.

אם לקטנוע החשמלי שלכם יש בלמי דיסק, אלו רפידות בלמים שמפעילות לחץ על דיסק מתכת מאוורר. במקרה זה יהיה צורך להחליף את רפידות הבלמים לפני שבלאי מוחלט עלול לגרום נזק לדיסק.

מערכת הקיפול

אחד היתרונות הגדולים של הקורקינט החשמלי הוא היכולת להתקפל על מנת לאחסן או להוביל בקלות. אבל מערכת הקיפול יכולה להתבלות עם הזמן.

לכן, אנו ממליצים לך לשמן מערכת זו במקרה של שני חלקים מתחככים זה בזה.

על מנת למנוע בלאי מוקדם, הדבר מאריך את חייו של קורקינט חשמלי. לשם כך אנו ממליצים על WD-40 לשימוש מסוג זה.

הגן על הקורקינט החשמלי שלך מפני הגשם

זה לא סוד שהמים והחשמל לא מתערבבים. זו הסיבה שאנו ממליצים לא לקחת את הקורקינט החשמלי שלך בגשם.

אם למרות הכל תפסתם את הגשם, חשוב לתת לו להתייבש במקום יבש ותמיד בטמפרטורת החדר.

עדיף להשתמש בסמרטוט או במגבת כדי לנגב עודפי לחות, בעיקר מהשרשרת והגלגלים שבהם ממוקם המנוע.

נקה את הקורקינט החשמלי שלך

בגלל הגשם והבוץ, הקורקינט שלך עלול להתלכלך הרבה יותר מהר מהרגיל. כדי לטפל בו, אנו ממליצים לנקות אותו (במטלית לחה) כדי למנוע הצטברות לכלוך שעלול לפגוע בחלקיו.

לשם כך, השתמש במוצרים שאינם מאכלים כדי לנקות אותו. מספיקה מטלית לחה כדי להסיר את האבק שהצטבר על הבלמים, הגלגלים והכידון. אם הקורקינט רטוב, פשוט יבש אותו באוויר ואל תשתמש במייבש שיער.

אנו מקווים לעצת אס. בי אנרג'י יועיל לך. בקרו בדף המכירה שלנו של מצברים לקורקינט חשמליים.

כדי למצוא חדשות נוספות בנושא זה, מצא אותנו בפייסבוק ואינסטגרם.

Solutions Battery Energy
S.BE Energy
פתרונות אנרגיה

המרכז הישראלי לייצור ומכירת מוצרי ליתיום יון. ברשותנו מעבדה מתקדמת לייצור סוללות ליתיום יון. לאופניים חשמליות, לקורקינטים, לטרקטורונים וקטנועים ועוד… ובנוסף אנו מוכרים באתר ובחנות את כל חומרי הגלם הנדרשים.

מוצרי ליתיום
סוללות לאופניים
סוללות לקורקינט
סוללות לטרקטורון
קטגוריות מידע נוספות
מידע נוסף בנושא
בקר
בקרים לאופניים חשמליים

מה זה בקר? בקר משמש לחיבור כל הרכיבים החשמליים של אופניים חשמליים יחד. סוללה, מנוע, מצערת, תצוגה, דוושה סיוע וחיישנים שונים. הבקר בעצם משמש כ"לב"

קרא עוד »
לקבלת עזרה ויצירת קשר

נא למלאות את הטופס ונציג יצור איתך קשר בהקדם האפשרי.